Olej z Ostropestu - Olej Lubuski
A Ustaw małą czcionkęA+ Ustaw średnią czcionkęA++ Ustaw dużą czcionkę Zmień kontrast
Przejdź do wyszukiwarki/Go to searching Facebook

Olej Lubuski

Znajdujesz się w: Strona główna > Sklep oleje > Olej z Ostropestu

Naturalny Lubuski Olej z Ostropestu 

DSC_1054


PLN 25.00 29.00Przy zakupie powyżej kwoty 100 PLN Olej słonecznikowy 500ml gratis!

Darmowa dostawa - zrób zakupy za min 199 PLN.

   

Olej z ostropestu tłoczymy w naszej rodzinnej olejarni metodą na zimno - nie tracąc przy tym cennych właściwości ukrytych w ziarnach. Korzystamy wyłącznie z polskich nasion ostropestu plamistego. Olej nie jest poddawany rafinacji, ani oczyszczaniu. 

Lecznicze działanie ostropestu znane było już w starożytności. Dziś chętnie sięgają po niego osoby z problemami cukrzycowymi oraz trawienno-wątrobowymi.

 

Skład

W składzie NNKT dominujący jest kwas linolowy, który jest znakomitym przeciwutleniaczem. Zawiera ok 1% sylimaryny, która ochrania błony komórkowe przez wolnymi rodnikami. Substancja ta oprócz właściwości ochronnych działa oczyszczająco, regenerująco i przeciwzapalnie.   W jego składzie znajdziemy również witaminę E, która ma silne działanie antyoksydacyjne, witaminę B2 i D oraz sole mineralne (miedź, selen i cynk).

DSC_1945

Właściwości

Działanie lecznicze ostropestu i oleju z niego tłoczonego było powszechnie już bardzo dawno:


Naturalny Lubuski Olej z Ostropestu ma też szerokie zastowanie kosmetyczne:


Stosowanie

Olej jest polecany do spożycia tylko i wyłącznie na zimno. Nie należy go stosować do smażenia czy podgrzewania potraw. Można go spożywać samodzielnie lub jako dodatek do sałatek, past twarogowych. 

Zaleca się spożywanie 2-3 łyżeczek dziennie ok. 30 min przed posiłkiem.

Nie powinno się go łączyć z niektórymi farmaceutykami takimi jak leki antykoncepcyjne, przeciwzakrzepowe, a także stosować w czasie ciąży i karmienia piersią.

 

Przechowywanie

Naturalny Lubuski Olej z Ostropestu ma przydatność do spożycia 6 miesięcy od daty wyprodukowania zawartej na każdej butelce. Należy go przechowywać w suchym i chłodnym miejscu (najlepiej lodówce), w ciemnym szkle.

 ostropest1