Olej Lniany - Olej Lubuski
A Ustaw małą czcionkęA+ Ustaw średnią czcionkęA++ Ustaw dużą czcionkę Zmień kontrast
Przejdź do wyszukiwarki/Go to searching Facebook

Olej Lubuski

Znajdujesz się w: Strona główna > Sklep oleje > Olej Lniany

Naturalny Lubuski Olej Lniany

IMG-20200508-WA0004


PLN 15.00Przy zakupie powyżej kwoty 100 PLN Olej słonecznikowy 500ml gratis!

Darmowa dostawa - zrób zakupy za min 199 PLN.

 

Olej z lnu tłoczymy w naszej rodzinnej olejarni metodą na zimno - nie tracąc przy tym cennych właściwości ukrytych w ziarnach.  Korzystamy  wyłącznie z polskich nasion lnu oleistego.Olej nie jest poddawany rafinacji ani oczyszczaniu.

W zdrowej diecie cenny udział ma siemię lniane jak i tłoczony w naszym gospodarstwie olej. Uprawa lnu na terenie woj. lubuskiego ma długie tradycje co wiąże się z ogromnym doświadczeniem.  

 

Skład

Największą wartością Naturalnego Lubuskiego Oleju Lnianego jest duża zawartość nienasyconych kwasów tłuszczowych Omega 3 i Omega 6, które są silnymi antyoksydantami.  Już jedna łyżka naszego naturalnie tłoczonego oleju zabiezpiecza dzienne zapotrzebowanie na NNKT w organiźmie człowieka. Jest również źródłem błonnika, witamin z grupy B, kwasu foliowego i witaminy E, zwanej witaminą młodości.

len_nasiona

Właściwości

Naturalny Lubuski Olej Lniany ma bardzo cenne właściwości

Naturalny Lubuski Olej Lniany ma też szerokie zastowanie kosmetyczne:

len-1

Stosowanie

Olej jest polecany do spożycia tylko i wyłącznie na zimno. Nie należy go stosować do smażenia czy podgrzewania potraw. Można go spożywać samodzielnie lub jako dodatek do sałatek, kanapek, twarogu, gotowanych warzyw. Jest polecany jako składnik diety wegetariańskiej, cenny dla sportowców.

Najbardziej popularną dietą opartą na oleju lnianym jest dieta budwigowa. Dr Johanna Budwig była wielokrotnie nominowana do Nagrody Nobla za stworzenie diety wspomagającej leczenie ponad 50 chorób cywilizacyjnych. Opiera się ona na spożywaniu bogatego w nienasycone kwasy tłuszczowe Omega 3 oleju lnianym, a także warzywach, owocach, twarogach oraz produktach z błonnikiem. Wyklucza natomiast tłuszcze przetworzone, rafinowane.

Przyjmuje się, że średnie spożycie to 1g oleju na każdy kilogram masy ciała, co daje dla osoby dorosłej 2-4 łyżki dziennie, leczniczo w różnych schorzeniach 6-8 łyżek dziennie. Dla dzieci i młodzieży ze względu na intensywny wzrost zapotrzebowanie na NNKT jest relatywnie większe.

Przechowywanie

Naturalny Lubuski Olej Lniany ma przydatność do spożycia 3 miesięcy od daty wyprodukowania zawartej na każdej butelce. Należy go przechowywać w suchym i chłodnym miejscu (najlepiej lodówce), w ciemnym szkle. Olej lniany jest jednym z najbardziej wrażliwych na utlenianie i jełczenie, stąd zachowanie odpowiednich warunków podczas produkcji jak i przechowywania jest bardzo ważne dla zachowania jego cennych właściwości.

 DSC_1970