Olej lniany naturalny, ekologiczny | Olej Lubuski
A Ustaw małą czcionkęA+ Ustaw średnią czcionkęA++ Ustaw dużą czcionkę Zmień kontrast
Przejdź do wyszukiwarki/Go to searching Facebook

Olej Lubuski

Znajdujesz się w: Strona główna > Sklep oleje > Olej Lniany

Naturalny, tłoczony olej lniany

olej lniany w butelkach


PLN 17.00Przy zakupie powyżej kwoty 100 PLN Olej rzepakowy 500 ml gratis!

Darmowa dostawa - zrób zakupy za min 199 PLN.

 

Naturalny olej lniany m.in. na zaparcia czy kamienie żółciowe powstaje w naszej rodzinnej olejarni. Do jego produkcji wykorzystujemy wyłącznie polskie nasiona lnu oleistego o sporej ilości zastosowań. Wytwarzamy go metodą na zimno – tłoczony w ten sposób olej lniany nie traci swoich cennych właściwości, gdyż na żadnym etapie produkcji nie jest podgrzewany. Nie jest również poddawany rafinacji ani oczyszczaniu.

Uprawą lnu w naszym gospodarstwie zajmujemy się już od wielu lat. Proponowany przez nas olej lniany to niezbędny dodatek do zdrowych diet. Dzięki wielu cennym właściwościom produkt nie tylko odżywi organizm, ale także wpłynie na skórę oraz włosy.

Skład

Nasz olej lniany naturalny to przede wszystkim wysoka zawartość nienasyconych kwasów tłuszczowych Omega 3 i Omega 6. Spożywanie nawet jednej łyżki oleju w ciągu dnia zabezpiecza dziennie zapotrzebowanie na NNKT (niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe). To także źródło błonnika, witamin z grupy B, kwasu foliowego oraz witaminy E.

len_nasiona

Właściwości

Wyroby z naszego gospodarstwa mają sporo cennych właściwości. Olej lniany służy między innymi do

Nasz olej ma również interesujące zastosowania kosmetyczne:

len-1

Stosowanie

Olej lniany zaleca się spożywać na zimno – podgrzewanie może prowadzić do utraty cennych właściwości. Produkt można pić lub dodawać do innych potraw, takich jak sałatki, kanapki, twaróg czy gotowane warzywa. Szukając nowego, wartościowego składnika dań, warto zdecydować się na olej lniany. Zdrowy tryb życia przy jego zastosowaniu zalecała Dr Johanna Budwig. Była ona wielokrotnie nominowana do Nagrody Nobla za stworzenie diety wspomagającej leczenie ponad 50 chorób cywilizacyjnych. Dieta ta opiera się na spożywaniu bogatego w nienasycone kwasy tłuszczowe Omega 3 oleju lnianego, a także warzyw, owoców, twarogów oraz produktów z błonnikiem. Wyklucza natomiast tłuszcze przetworzone, rafinowane. Bardzo często wybiera się olej lniany dla sportowców, jako element prawidłowo zbilansowanej diety, a także równie często na zaparcia i kamienie żółciowe.

W przypadku osób dorosłych zaleca się przyjmowanie 2-4 łyżki oleju dziennie, leczniczo w różnych schorzeniach 6-8 łyżek dziennie. Dla dzieci i młodzieży, według diety Dr Budwig przyjmuje się spożywanie 1 grama oleju na każdy kilogram masy ciała w przypadku dzieci do lat 7 lub 0,6 grama dla dzieci powyżej 7 lat.

Przechowywanie

Olej lniany na kamienie żółciowe, skórę, włosy i zaparcia może zostać spożyty do 3 miesięcy od daty wyprodukowania, która umieszczona została na butelce produktu. Olej należy przechowywać w suchym i chłodnym miejscu (najlepiej lodówce), w ciemnym szkle. Olej z lnu na zaparcia i odporność jest jednym z najbardziej wrażliwych na utlenianie i jełczenie, stąd zachowanie odpowiednich warunków podczas produkcji jak i przechowywania jest bardzo ważne dla zachowania jego cennych właściwości.

Gdzie można zakupić olej z lnu?

Olej lniany powinien zostać wyprodukowany w taki sposób, by był całkowicie bezpieczny w spożyciu i dostarczał najcenniejszych wartości odżywczych. Stąd nasuwa się pytanie, gdzie kupić olej lniany? W naszym sklepie internetowym znajdują się produkty w dużych i małych opakowaniach. Olej lniany do włosów, na zaparcia, kamienie żółciowe, skórę czy do picia można kupić w butelkach 250 ml, 500 ml oraz 1000 ml.

olej lniany w butelce i miseczce