Olej lniany naturalny, ekologiczny | Olej Lubuski
A Ustaw małą czcionkęA+ Ustaw średnią czcionkęA++ Ustaw dużą czcionkę Zmień kontrast
Przejdź do wyszukiwarki/Go to searching

Olej Lubuski

  DARMOWA DOSTAWA przy zakupach powyżej 199 PLN   +48 512 040 577

Znajdujesz się w: Strona główna > Sklep oleje > Olej Lniany

Naturalny, tłoczony olej lniany

olej lniany w butelkach


PLN 17.00


Darmowa dostawa - zrób zakupy za min 199 PLN.

 

Naturalny olej lniany m.in. na zaparcia czy kamienie żółciowe powstaje w naszej rodzinnej olejarni. Do jego produkcji wykorzystujemy wyłącznie polskie nasiona lnu oleistego o sporej ilości zastosowań. Wytwarzamy go metodą na zimno – tłoczony w ten sposób olej lniany nie traci swoich cennych właściwości, gdyż na żadnym etapie produkcji nie jest podgrzewany. Nie jest również poddawany rafinacji ani oczyszczaniu.

Uprawą lnu w naszym gospodarstwie zajmujemy się już od wielu lat. Proponowany przez nas olej lniany to niezbędny element każdej zdrowej diety. Dzięki wielu cennym właściwościom produkt nie tylko odżywi organizm, ale także pozytywnie wpłynie na skórę oraz włosy. Gdzie kupić zatem zdrowy i ekologiczny olej lniany wysokiej jakości? Oczywiście w sklepie internetowym olejlubuski.pl!

Skład

Nasz olej lniany naturalny to przede wszystkim wysoka zawartość nienasyconych kwasów tłuszczowych Omega 3 i Omega 6. Spożywanie nawet jednej łyżki oleju w ciągu dnia zabezpiecza dziennie zapotrzebowanie na NNKT (niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe). To także źródło błonnika, witamin z grupy B, kwasu foliowego oraz witaminy E.

len_nasiona

Właściwości

Wyroby z naszego gospodarstwa mają sporo cennych właściwości. Olej lniany służy między innymi do

Nasz olej ma również interesujące zastosowania kosmetyczne:

len-1

Stosowanie

Olej lniany zaleca się spożywać na zimno – podgrzewanie może prowadzić do utraty jego cennych właściwości. Produkt można pić lub dodawać do innych potraw, takich jak sałatki, kanapki, twaróg czy gotowane warzywa. Szukając nowego, wartościowego składnika dań, warto zdecydować się właśnie na olej lniany.

Stosowanie go szczególnie zalecała Dr. Johanna Budwig, w celu propagowania zdrowego stylu życia. Była ona wielokrotnie nominowana do Nagrody Nobla za stworzenie diety wspomagającej leczenie ponad 50 chorób cywilizacyjnych. Dieta ta opiera się na spożywaniu oleju lnianego, bogatego w nienasycone kwasy tłuszczowe Omega 3, a także warzyw, owoców, twarogów oraz produktów z błonnikiem. Wyklucza natomiast tłuszcze przetworzone, rafinowane.

Tłoczony na zimno, ekologiczny olej lniany jest wyjątkowo zdrowy, ponieważ wpływa pozytywnie na cały organizm. Przede wszystkim olej lniany jest niezwykle przydatnym elementem diety sportowców. Dla poprawy wydolności i korekcji parametrów pracy układu sercowo-naczyniowego niezbędne jest zwiększenie spożycia zdrowych tłuszczów nienasyconych. Olej lniany dla sportowców wspomaga regenerację struktur organizmu, w tym jakże ważnej tkanki mięśniowej. Warto również pamiętać, że olej lniany jako element prawidłowo zbilansowanej diety, pomaga zwalczyć zaparcia i zapobiegać powstawaniu kamieni żółciowych. Co więcej, wpływa na poprawę struktury włosów oraz skóry, a także łagodzi zmiany trądzikowe, przyczyniając się do znacznego poprawy wyglądu cery.

W przypadku osób dorosłych zaleca się przyjmowanie 2-4 łyżki oleju dziennie, leczniczo w różnych schorzeniach, np. wspomnianych zaparciach czy skłonnościach do powstawania kamieni żółciowych, 6-8 łyżek dziennie. Dla dzieci i młodzieży, według diety Dr. Budwig przyjmuje się spożywanie 1 grama oleju na każdy kilogram masy ciała w przypadku dzieci do lat 7 lub 0,6 grama dla dzieci powyżej 7 lat.

Przechowywanie

Olej lniany może zostać spożyty do 3 miesięcy od daty wyprodukowania, która umieszczona została na butelce produktu. Olej należy przechowywać w suchym i chłodnym miejscu (najlepiej lodówce), w ciemnym szkle. Olej z lnu jest jednym z najbardziej wrażliwych na utlenianie i jełczenie, stąd zachowanie odpowiednich warunków podczas produkcji jak i przechowywania jest bardzo ważne dla zachowania jego cennych właściwości. Aby wykazywał się korzystnym działaniem na skórę i włosy, zapobiegał powstawaniu zaparć oraz kamieni żółciowych, oraz wspierał odporność, umieściliśmy nasz olej w odpowiedniej butelce, która chroni go przed negatywnym działaniem światła. Dzięki temu będzie działał do ostatniej porcji i maksymalnie długo zachowa wysoką jakość.

Gdzie można zakupić olej z lnu?

Olej lniany powinien zostać wyprodukowany w taki sposób, by był całkowicie bezpieczny w spożyciu i dostarczał najcenniejszych wartości odżywczych. Stąd nasuwa się pytanie, gdzie kupić olej lniany? W naszym sklepie internetowym znajdują się produkty w dużych i małych opakowaniach. Olej lniany do włosów, na zaparcia, kamienie żółciowe, skórę czy do picia można kupić w butelkach 250 ml, 500 ml oraz 1000 ml.

olej lniany w butelce i miseczce