A Ustaw małą czcionkęA+ Ustaw średnią czcionkęA++ Ustaw dużą czcionkę Zmień kontrast
Przejdź do wyszukiwarki/Go to searching Facebook

Olej Lubuski

Znajdujesz się w: Strona główna > Sklep oleje > Olej z pestek dyni

Naturalny Lubuski Olej z Pestek Dyni

dynia-butelka_2019-01-28_21-50-32.jpg


PLN 17.00


Olej z pestek dyni tłoczymy w naszej rodzinnej olejarni metodą na zimno - nie tracąc przy tym cennych właściwości ukrytych w ziarnach. Korzystamy wyłącznie z polskich nasion. Olej nie jest poddawany rafinacji, ani oczyszczaniu. 

Lecznicze działanie pestek z dyni znane było już od dawna. Kiedyś olej ten zwany był 'zielonym złotem'. Polecany zwłaszcza mężczyznom w profilaktyce schorzeń prostaty.

 

Skład

W składzie oprócz Niezbędnych Nienasyconych Kwasów Tłuszczowych (NNKT) zawiera witaminy A,E,B1, B2, C, niacynę, piroksen oraz witaminę H. Jest bogaty w  sole mineralne (żelazo, fluro, jod, potas, wapń, magnez,  selen i cynk). Bardzo ważnym składnikiem jest kukurbitacyna wykazująca aktywność przeciwapasożytniczą.

Właściwości

Działanie lecznicze pestek z dyni i oleju z nich tłoczonego było znane powszechnie już bardzo dawno:

dynia-eng3

 

Naturalny Lubuski Olej z Pestek Dyni ma też szerokie zastowanie kosmetyczne:

dynia-eng4

 

Stosowanie

Olej jest polecany do spożycia tylko i wyłącznie na zimno. Nie należy go stosować do smażenia czy podgrzewania potraw. Można go spożywać samodzielnie ale także doskonale komponuje się z serami, idealny do sałatek, warzyw, zup, kanapek oraz deserów.

Zaleca się spożywanie 2-3 łyżeczek dziennie najlepiej przed posiłkiem.

Olej ten można stosować także zewnętrznie - wcierając w skórę. 

Przechowywanie

Naturalny Lubuski Olej z Pestek Dyni ma przydatność do spożycia 6 miesięcy od daty wyprodukowania zawartej na każdej butelce. Należy go przechowywać w suchym i chłodnym miejscu (najlepiej lodówce), w ciemnym szkle.

 

dynia-eng2