Olej Rzepakowy - Olej Lubuski
A Ustaw małą czcionkęA+ Ustaw średnią czcionkęA++ Ustaw dużą czcionkę Zmień kontrast
Przejdź do wyszukiwarki/Go to searching

Olej Lubuski

  DARMOWA DOSTAWA przy zakupach powyżej 199 PLN   +48 512 040 577

Znajdujesz się w: Strona główna > Sklep oleje > Olej Rzepakowy

Naturalny Lubuski Olej Rzepakowy

DSC_1028 


PLN 20.00


Darmowa dostawa - zrób zakupy za min 199 PLN.

Olej rzepakowy jest najbardziej popularnym tłuszczem roślinnym w naszym kraju, tłoczymy go wyłącznie z polskich nasion rzepaku. Często nazywany jest oliwą północy i w porównaniu z oliwą z oliwek zawiera dużo więcej naturalnych nienasyconych kwasów tłuszczowych. Zawsze jest tłoczony na świeżo, dzięki czemu zachowuje piękny złocisty kolor i niepowtarzalny aromat.

  Skład

Jest cennym źródłem niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych – Omega 3, Omega 6 i Omega 9. To także bogate źródło witaminy D3, A, E, K i karotenoidów. Witaminy E, zwanej witaminą młodości ma najwięcej ze wszystkich dostępnych olejów roślinnych.

Właściwości

Naturalny Lubuski Olej Rzepakowy jest tłoczony na zimno i nie jest rafinowany przez co zachowuje wszystkie cenne składniki zawarte w nasionach rzepaku:

DSC_1931


Stosowanie

Olej rzepakowy jako jedyny może być używany do smażenia i podgrzewania potraw, nie traci przy tym swoich właściwości. Stosowany na zimno najczęściej jest dodatkiem do sałatek, sosów, dipów i dressingów. Zalecane dzienne spożycie to ok. 2 łyżki.

Przechowywanie

Naturalny Lubuski Olej Rzepakowy ma przydatność do spożycia 6 miesięcy od daty wyprodukowania zawartej na każdej butelce. Należy go przechowywać w suchym i chłodnym miejscu, w ciemnym szkle.

k3