Olej Rydzowy (z lnianki) - Olej Lubuski
A Ustaw małą czcionkęA+ Ustaw średnią czcionkęA++ Ustaw dużą czcionkę Zmień kontrast
Przejdź do wyszukiwarki/Go to searching Facebook

Olej Lubuski

Znajdujesz się w: Strona główna > Sklep oleje > Olej Rydzowy (z lnianki)

Naturalny Lubuski Olej Rydzowy (z lnianki)

DSC_1040 


PLN 17.00Przy zakupie powyżej kwoty 100 PLN Olej słonecznikowy 500ml gratis!

Darmowa dostawa - zrób zakupy za min 199 PLN.

Lepszy rydz niż nic!

Ten coraz bardziej zyskujący na popularności olej potrafi zakoczyć smakiem nawet najbardziej wymagających.

Naturalny Lubuski Olej Rydzowy powstaje wyłącznie z polskich nasion lnianki siewnej. Zależnie od tego czy jest tłoczony z formy jarej czy ozimej może mieć kolor od złocistego, poprzez czerwonozłocisty do zielono złocistego. Posiada charakterystyczny smak: gorczycowo-cebulowy, lekko korzenny.

 

Naturalny Lubuski Olej Rydzowy zdobył II miejsce w kategorii produkt spożywczy w prestiżowym plebiscycie Nasze Dobre Lubuskie 2018 !

logo-NDL-2018-Q801561354A-1_2019-02-20_22-11-46.jpg

W organizowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego i Polską Izbę Produktu Regionalnego i Lokalnego konkursie 'Nasze Kulinarne Dziedzictwo - Smaki Regionów' zajęliśmy z Naturalnym Lubuskim Olejem Rydzowym   I miejsce w swojej kategorii!!!Nkd-logo

 

Skład

Naturalny Lubuski Olej Rydzowy posiada wyjątkowo dużo nienasyconych kwasów tłuszczowych - ok 90%, czyli najwięcej ze wszystkich olejów roślinnych. W tym zawartość kwasów Omega 3  mieści się w zakresie 35-40%. Ze względu na wysoką zawartość antyoksydantów ma stosunkowo długi okres przydatności do spożycia i wysoką odporność na jełczenie.

lnianka-de-2_2018-09-26_14-41-48.jpg

Właściwości

Naturalny Lubuski Olej Rydzowy posiada wyjątkowe właściwości:

Naturalny Lubuski Olej Rydzowy ma też szerokie zastowanie kosmetyczne:

DSC_1959

 

Stosowanie

Olej jest polecany do spożycia tylko i wyłącznie na zimno. Nie należy go stosować do smażenia czy podgrzewania potraw. Można go spożywać samodzielnie lub jako dodatek do sałatek, kanapek, twarogu, gotowanych warzyw. Może być śmiało używany zamiast oliwy z oliwek lub np. jako dodatek do śledzi.

Zalecane spożycie to 1-4 łyżeczek dziennie dla osoby dorosłej i 1 łyżeczka dziennie dla dzieci.

 

Przechowywanie

Naturalny Lubuski Olej Rydzowy ma przydatność do spożycia 6 miesięcy od daty wyprodukowania zawartej na każdej butelce. Należy go przechowywać w suchym i chłodnym miejscu (najlepiej lodówce), w ciemnym szkle.

 

rydzowy4_2018-09-26_14-44-17.jpg